TOTW: I ty, Brute?

2. dubna 2015 v 20:59 | Writt |  TOPIC OF THE WEEK
Pěkný podvečer přeji,
minulý týden jsem téma týdne vynechala, zkrátka mi nějak nesedlo a psát jen z povinnosti? To ne.

Antický Řím. Velkolepá epocha plná velkých mužů a velkých činů. Mezi takové muže patřil i světoznámý odpůrce Asterixe a Obelixe - Julius Caesar. Julius Caesar byl jedním z nejmocnějších mužů antické historie. A to byl i důvod proč ho zavraždil jeho blízký přítel - Marcus Iunius Brutus.

Toto téma, tento příběh ve mně podnítil proud myšlenek, týkající se přátelství a úspěchu.


Et Tu Brute?Může přátelství jít ruku v ruce s úspěchem?

Těžko říct. Každý máme své touhy, své ambice a každý máme své způsoby jak těchto cílů dosáhnout. Občas se může stát, že se cesta k úspěchu nepříjemně skříží s cestou přátelství a vy se musíte rozhodnout. Nechci říkat, rozhodně se musíte rozhodnout pro to, či ono. Já sama nevím. Jasně, určitě není správné chodit přes mrtvoly, abyste dosáhli svého.

Ale řeknu vám věc, co se stala mně. Byla jsem v deváté třídě, měla jsem po přijímačkách a nevzali mě na gympl, tak jsem si dala zápisový lístek na obchodní akademii. Moje kamarádka to měla stejně tak, až jí jednoho dne zavolali z toho gymplu, že jestli chce může nastoupit, že ty lidi před ní zkrátka neměli zájem. Říkala jsem jí, ať tam nechodí, ať jde semnou, a tak to opravdu odmítla. Vůbec jsem netušila, že jsem ve výsledcích kousek za ní, tudíž mi z toho gymplu zavolali o pár dní později. No, a dnes na něm maturuji. Nevím, jestli to bylo zas tak špatné, ale jsem spokojená za svou volbu a moje kamarádka si s výběrem školy dodnes snad taky nestěžovala. (Hlavně mě teď uplně nezačněte odsuzovat jo :D)

Když teď nad tím tak přemýšlím, tak asi přátelství je víc. Avšak nadruhou stranu by přítel měl pochopit cílevědomost toho druhého a nenechat ho volit mezi ním a úspěchem. Může to fungovat, pokud se nejedná o vzájemný boj o něco. To se to pak může strhnout do opravdového boje, nebo se jeden bude držet hesla "Moudřejší ustoupí." a přátelství to překoná.

Ale co když, jako náš zrádný Brute, máte přítele, který třeba nejedná správně? Jste schopni mu to říct, nebo proti němu začnete laborovat, nebo necháte aby ho jeho chyby zničily samy?

Brute se určitě nezachoval správně, kór když byl Caesarův blízký přítel. Pokud se chceme opravdu nazývat pravým přáteli, měli bychom si pomáhat. To, že někdo jedná špatně, je součást lidskosti. Každý dělá chyby. A proto má okolo sebe své blízké, aby ho o tom informovali.

Mějte se. :)
W.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti blog?

Ano
Ne
Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama