Naše vs. dnešní dětství

7. dubna 2015 v 20:32 | Writt |  ARTICLES
Neustále mi nad tím zůstává hlava stát, nebo se přinejlepším trochu rozčílím.
Dnešní generace je totiž uplně zfanatizovaná.
Já si pamatuji, jak jsem chodívala ze školy, doma jsem se skoro ani nezastavila, teda pokud mě rodiče nedonutili si nejdříve udělat domácí úkoly, a už jsem zase mazala ven. Volala jsem v půl šesté mámě, jestli bych nemohla zůstat ještě o půl hodiny déle, a jediná venkovní aktivita, která mě tehdy zajímala, je hra "noha-nenoha", kterou jsme hráli tak často, že pochvíli už bavila opravdu jen mě.

We better make sure our kids get OFF the electronics & still be kids before they grow up not knowing
Poprvé jsem se na počítač dostala asi v 10 letech a hrála jsem hry jako Harry Potter, NHL, Klubíčko, apod. Internet fungoval jen přes tátův telefon a ten chodil z práce pozdě, takže to mi bylo vzdálenou zemí zaslíbenou, ale nijak mě to neomezovalo. Náš svět byl venku, v korunách stromů.

Dnes není výjimkou, nýbrž spíš pravidlem potkávat na ulici třináctileté holky, které vám posledně byly ještě po pas a cucaly si palec, jak v ruce drží cigaretu, své kypré boky mají obepnuté co nejtěsnějšími legínami a hlavu obarvenou na červeno. Tak to dnes chodí. Vylepší to ještě svůdná fotka ve stylu "Odhal, co se dá" na instagramu nebo na facebooku a komentáře typu:

A: Jé, ty jsi krásná.
B: Nenééé, jsem tlustá a hnusná
A: No nené, ale děkujuu, mucQ

No, nebudu lhát, že mě vubec neirituje přeplněný taneční sál malých smradů někde v klubu a začínám se těšit i na Votvírák, když dennodenně vidím, jak na Facebooku potvrzují účast patnáctileté holky. Ale samozřejmě to není záležitost jen našeho něžného pohlaví. Není to dlouho, co jsme se spolužačkou stály na tramvajové zastávce, kde se vedle nás nakupila skupinka mladých holek a kluků, a jeden z přítomných kluků (věkově tak 14-15) pískal směrem k nám v domnění, že je asi hrozně cool. A to se ještě snažím zapomenout na to, jak si s jednou z těch holek vyblizovali krky. Grr...

Dalším nešvarem je ta zatracená technologie. Moje sestra má v šesti letech tablet a ovládá počítač, resp. Youtube, lépe než moje rodiče dohromady (za což na druhou stranu respekt! :D). Svoji asi jedenáctiletou sestřenku a podobně starého bratrance znám už jen z profilu, jak pořád mají obličej zarytý v telefonu. Ale samozřejmě se to nevztahuje jen na mojí rodinu.

My, naše generace, měla taky špatná období. Kdo myslíte, že začal dělat "duckface" ? :D Ale i přes malé přešlapy byly naše životy jak vystřižené z Rychlých šípů, technologie pro nás byla vznácností a ke starším jsme chovali respekt. Já bych si ani dnes ve svém věku nedovolila na ulici projít s cigaretou v puse.

Nehraje sice zas tak důležitou roli, jestli je někdo narozen roku 1995 nebo 2002, ale obecně si myslím, že my, narození v 90. letech, jsme zažili krásné dětství, rozhodně v porovnáním s dnešní mládeží.

Jaký je Váš názor?
W.

60 Of The Most Powerful Photos Ever Captured That Unite All Humans As One. - umbrelr
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti blog?

Ano
Ne
Nevím

Komentáře

1 Dreamer Dreamer | Web | 12. dubna 2015 v 12:21 | Reagovat

Mám stejný názor. Já jsem se narodil přesně 2000, ale když jsem byl malé dítě, měl jsem klasický program - jako ty. A i teď trávím co nejmíň času na počítači a doma zavřený obecně.
Jsem pro, aby děti trávili čas venku a měli NORMÁLNÍ dětství, na které budou moct vzpomínat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama